Obóz Paintballowo - Przygodowy, Ryn

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY
Biegnący tyralierą atakujący byli łatwym celem dla obrońców ukrytych wśród zieleni. Jednak gdy zwycięstwo "zielonych" było już prawie pewne, grupa specjalna  "niebieskich" dokonała niespodziewanego desantu z motorówek na główną bazę przeciwnika. Dowódcy wzywali posiłki przez ukaefki. Prawdziwym zaskoczeniem okazał się rajd "zielonych" na quadach, na tyły przeciwnika. Ostatnim bastionem oporu był ukryty w lesie, doskonale zamaskowany bunkier. Dostępu do niego bronili jednak  zamaskowani snajperzy... Prawdziwym odpoczynkiem po tak ciężkiej bitwie był rejs jachtem po jeziorze Ryńskim, połączony z nauką podstaw żeglarstwa. A wieczorem rozpoczynały się nocne manewry..

Obóz paintballowo - przygodowy to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą być ciągle w ruchu, odkrywać, eksplorować, poznawać. Będziecie aktywnie spędzać czas próbując wciąż czegoś nowego. Duża część zajęć będzie odbywać się w terenie, wokół obozu na obszarach leśnych i wodnych. W ich trakcie  uczestnicy, podzieleni na oddziały, stoczą bitwy z uwzględnieniem realiów pola walki. Do "eliminowania" przeciwnika posłużą markery paintballowe - broń na bezpieczne, żelowe kulki. Liczne aktywne zajęcia - żeglarstwo, kajaki, rowery będą ciekawym uatrakcyjnieniem programu obozu. Wszystkie zajęcia będą dostosowane do wieku i możliwości fizycznych uczestników, będą odbywać się pod nadzorem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry instruktorskiej.


..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski w Rynie, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do 10.00.

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - domki z łazienką (wc+prysznic) lub pokoje z łazienką (wc+prysznic) w pawilonie.
Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
Ubezpieczenie - NW
Sprzęt - konieczny do realizacji programu. Paintball - 750 kulek na osobę. Quady (w sumie około 3,5 godziny jazdy).
Realizację programu obozu w zależności od pogody.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 10-12, 13-18 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe i terenowe, buty sportowe (adidasy, trampki), sandały do ochrony stóp w wodzie, strój kąpielowy, dres, polar itp., środki na komary, krem UV, przybory do szycia, latarkę (oraz zapas baterii), kompas, zegarek, zeszyt, ołówek, długopis, gumkę i linijkę, mały plecak na wycieczki terenowe, czapkę z daszkiem, rękawiczki żeglarskie lub skórzane (nie ocieplane - ochrona rąk przed liną). Można dodatkowo zabrać osobistą maskę i rurkę do nurkowania. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).


..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za utopiony, ukradziony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. 

..:: PROGRAM
Paintball
To świetna zabawa karabinkami strzelającymi zmywalną, nieszkodliwą farbą. Na naszym obozie nie będzie zabawą w strzelanie, z chowaniem się za plastikowymi figurami. Nasze zmagania będą odbywać się w terenie, z odzwierciedleniem realiów pola walki. Wszyscy uczestnicy mają stroje ochronne i maski.
Wyprawy, rajdy i operacje specjalne
To szereg różnorodnych akcji w okolicach obozu, w bliższym i dalszym terenie, na lądzie i na wodzie. W ich trakcie  uczestnicy, podzieleni na oddziały, wypełniają rozmaite zadania. Zdobywają teren lub umocnione punkty oporu bądź ich bronią, „eliminując" przeciwnika przy pomocy paintballu. Dokonują operacji desantowych na wyspy, rajdów zwiadowczo-dywersyjnych na teren wroga, wykrywają snajperów, poszukują szpiegów i dywersantów. W trakcie tych operacji uczestnicy przemieszczają się przy pomocy różnych przydzielonych środków transportu, takich jak quady, motorówki, budują zamaskowane punkty oporu i schronienia, pokonują przeszkody terenowe, przeprawiają się przez kanały, rzeki, jeziora. Podczas tych działań w praktyce wykorzystujemy wszystkie nabyte w trakcie szkolenia umiejętności.
Quady
Czterokołowce do jazdy terenowej które z łatwością pokonują zróżnicowane przeszkody. Pomogą nam przemieszczać się przez leśne drogi i dróżki, bagna i mokradła.
Zajęcia strzeleckie
Strzelanie z broni nowoczesnej i tradycyjnej - wiatrówki pneumatyczne, łuki. Zawody w strzelaniu do tarczy.
Pierwsza pomoc
Czyli jak się zachować i jak pomóc innym w razie wypadku. Bandażowanie, omdlenia, skaleczenia, krwotoki, oparzenia.
Leśna i wodna kuchnia
Zdobywanie i przygotowywanie pożywienia w lesie. Wodna kuchnia. Wędka z niczego, czy wodorosty są jadalne?  Sposoby pozyskiwania i uzdatniania wody, ogniska - rodzaje, rozpalanie, sposoby gaszenia.
Dzień Wody
Żagle, kajaki, rowery wodne lub pontony. W zależności od pogody i warunków popłyniemy na wyprawę kajakową, na pontonach czy rowerach wodnych. Nauczymy się jak bezpiecznie wypoczywać na wodzie i nad wodą, poznamy podstawy ratownictwa.
Rejs żeglarski
Wypłyniemy w rejs po jeziorze Ryńskim. Poznamy podstawy obsługi jachtu żaglowego, węzły żeglarskie, chętni będą sterować i obsługiwać żagle.
Oraz wiele innych, takich jak:
rozgrywki sportowe, wodna olimpiada, wieczorne ogniska, bal przebierańców, randka w ciemno, podchody, dyskoteki.


..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

TERMINY

KODOdDoCena