Obóz Paintballowo - Quadowo - Przygodowy, Ryn


 
.
CHARAKTERYSTYKA IMPREZY

.

Paintball to gra zespołowa, polegająca na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry (zależnie od przyjętych zasad).

Na obozie podstawową aktywnością będą  bitwy paintballowe.

Obóz paintballowo-przygodowy Wandrusa to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas aktywnie, uczestniczyć w różnego rodzaju bitwach paintballowych, operacjach specjalnych, alarmach nocnych.

Bitwy paintballowe rozgrywamy w różnych warunkach i miejscach - oprócz pola paintballowego organizujemy operacje specjalne w terenie, połączone z wykrywaniem snajperów, desantem z wody za pomocą motorówek i pontonów czy przerzutem części oddziałów za pomocą quadów. Wyjątkowo ciekawą i wciągającą formą paintballa są na naszym obozie bitwy w opuszczonych kompleksach budynków, które polegają na ich obronie i szturmowaniu, odbijaniu zakładników, czy polowaniu na ukrytych snajperów. Scenariuszy gier paintballowych jest mnóstwo i dzięki temu potyczka paintballowa za każdym razem jest inna!


Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych: rejsy żeglarskie, wyprawy kajakowe i rowerowe, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki. Wieczorna kawiarenka tylko dla uczestników obozów - to wydzielone sale, gdzie (dla starsi uczestnicy także podczas początków ciszy nocnej) jest do dyspozycji kręgielnia, bilard, ping-pong, pinballem (cymbergaj). Organizujemy też karaoke, dyskoteki, grill czy ognisko. Można rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia: na przykład jazdy na quadach, na torze gokartowym, holowanie na bananie za motorówką czy wyjście do aquaparku.


.
DLA KOGO JEST TEN OBÓZ, JAKIE UPRAWNIENIA MOŻNA OTRZYMAĆ,
PROGRAM SZKOLENIA

.
 

Obozy paintballowe na Mazurach przeznaczone są dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas uczestnicząc w bitwach paintballowych w terenie i w opuszczonych budynkach ze zróżnicowanymi scenariuszami i akcjami, pozostały czas obozu wypełniając innymi aktywnościami obozowymi, zajęciami na wodzie i na lądzie (szczegóły dalej w punkcie PROGRAM);

.
CZYM NASZ OBÓZ RÓŻNI SIĘ OD OBOZÓW INNYCH FIRM?
DLACZEGO WARTO GO WYBRAĆ?

.
 

PAINTBALL

  • Bitwy paintballowe odbywają się nie tylko na polu paintballowym leżącym przy ośrodku. To także wielogodzinne operacje specjalne w rozległym terenie, desanty z przerzutem oddziałów drogą wodną, rajdy quadami na zaplecze przeciwnika, z użyciem środków pirotechnicznych i sprzętu do radiołączności, podczas których oddziały przerzucane są quadami i motorówkami.
  • Bitwy w kompleksach opuszczonych budynków to jedne z wyjątkowych zajęć na obozie paintballowym Wandrusa. Szturmowanie lub obrona budynków, wykrywanie snajperów, odbijanie zakładników w realiach walki w mieście.
  • Na obozie Wandrusa nie ma limitu kulek paintballowych i uczestnicy nie muszą ich dokupować! Wprowadziliśmy to rozwiązanie jako pierwszy w Polsce organizator obozów paintballowych, dzięki temu wszyscy otrzymują podczas zajęć kulki na bieżąco, tak aby wystarczyły im do aktywnego brania udziału w bitwach.
  • Uczestnikom zapewniamy markery, mundury ochronne i maski, a chętnym dodatkowo pancerze ochronne - tzw. "żółwiki".
  • Używamy markowego i uznanego sprzętu paintballowego - markerów Tippmann zasilanych powietrzem.
ZAMIANA ZAJĘĆ
  • Naszych uczestników nie zmuszamy do uczestnictwa w określonych zajęciach. Doskonale rozumiemy, że ktoś może mieć gorszy dzień i nie chcieć iść na plażę, jechać na wycieczkę rowerową czy wypływać na jezioro kajakiem. Staramy się również umożliwiać zamianę zajęć na inne - jeśli jest to możliwe (kwestia liczebności grupy) i nie jest związane z dodatkowym kosztem. Istotne jest, aby uzgodnienia na temat zamiany zajęć dokonywać z pewnym wyprzedzeniem czasowym - na przykład na porannym apelu, a nie w momencie, kiedy wszyscy wychodzą już na zajęcia.
  • Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania: 501 647 139 (Piotr)
.
NASZ SPRZĘT - QUADY I GOKARTY NA KTÓRYCH JEŹDZIMY NA OBOZIE

.
 
  • Paintball

- Markery paintballowe Tippmann, różnych podtypów, zasilane powietrzem. Co roku dokupujemy nowe markery.
- Osprzęt - maski ochronne, pancerze ochronne (żółwiki), mundury wojskowe (bluzy i spodnie).

.
PROGRAM PODSTAWOWY
- zawarty w cenie obozu
.
Zajęcia na paintballu na naszym obozie to:
  • Bitwy na polu paintballowym przy ośrodku.
  • Operacje specjalne w terenie, z transportem oddziałów quadami, motorówkami, desantem na wyspy.
  • Bitwy w opuszczonych kompleksach budynków połączone z wykrywaniem snajperów, odbijaniem zakładników i czarną taktyką walki - w terenie miejskim (zurbanizowanym)
Szczegółowy opis zajęć paintballowych i gokartowych oraz innych aktywności i zajęć obozowych - poniżej.
 
Operacje specjalne
Wyprawy, rajdy i operacje specjalne łączące paintball z quadami
To szereg różnorodnych akcji w okolicach obozu, w bliższym i dalszym terenie, na lądzie i na wodzie. W ich trakcie  uczestnicy, podzieleni na oddziały, wypełniają rozmaite zadania. Zdobywają teren lub umocnione punkty oporu bądź ich bronią, „eliminując" przeciwnika przy pomocy paintballu. Dokonują operacji desantowych na wyspy, rajdów zwiadowczo-dywersyjnych na teren wroga, wykrywają snajperów, poszukują szpiegów i dywersantów. W trakcie tych operacji uczestnicy przemieszczają się przy pomocy różnych przydzielonych środków transportu, takich jak quady, motorówki, budują zamaskowane punkty oporu i schronienia, pokonują przeszkody terenowe, przeprawiają się przez kanały, rzeki, jeziora. Podczas tych działań w praktyce wykorzystujemy wszystkie nabyte w trakcie szkolenia umiejętności.
 
Paintball - bitwy na polu paintballowym przy ośrodku
Pole paintballowe przy ośrodku umożliwia nam realizowanie dynamicznych pojedynków w zróżnicowanym terenie - polno-łąkowym jak i częściowo zadrzewionym. Oprócz naturalnych osłon średniej zieleni mamy różnego rodzaju osłony sztuczne zbudowane z opon, desek, płyt, palet, dołki i stanowiska strzeleckie. Dzięki zróżnicowanym scenariuszom potyczka paintballowa za każdym razem ma inny przebieg.
 
 Paintball w terenie - szturmowanie i obrona kompleksów opuszczonych budynków,
"czarna" taktyka, odbijanie zakładników i wykrywanie snajperów
Paintball w kompleksach opuszczonych budynków należy do najbardziej ulubionych wśród uczestników obozów. Szturmowanie i obrona budynków, odbijanie zakładników, wykrywanie snajperów w otoczeniu opuszczonych budynków nadaje realiów każdemu scenariuszowi gry paintballowej. Możemy tu zastosować elementy "czarnej taktyki" czyli walki w mieście, w terenie zurbanizowanym. Różnorodne zabudowania, kręte korytarze, dziesiątki pomieszczeń na wielu poziomach umożliwiają intensywną akcję, nadają dynamiki i emocji starciom paintballowym.
 
.
PROGRAM DODATKOWY
- zawarty w cenie obozu
.
 
  • Jachty żaglowe. Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania i zachowania na pokładzie, czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany członek załogi wiedzieć powinien.
  • Kajaki lub rowery wodne. Wyprawy po jeziorze, odpoczynek i rekreacja na wodzie.
  • Deski SUP. To deski przypominające windsurfingowe, na których przemieszczamy się po wodzie za pomocą wiosła kajakowego, stojąc lub siedząc.
  • Plażowanie i kąpiele pod opieką ratownika, czyli słodki chillout pod czujnym okiem ratowników.
  • Nocna Przygoda
    Alarm nocny to niezapomniane przeżycie. Poziom adrenaliny podnosi się bardziej niż w dzień. W środku nocy weźmiemy udział w bitwie paitballowej. W przeciwieństwie do potyczki dziennej, gdzie widać przeciwnika, w nocy dochodzi do tzw. close combat. Close Combat czyli walka w bliskim kontakcie wpływa na zwiększenie realizmu gry oraz bardziej ukazuje taktyczną głębie walki.
.
PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW
- zawarty w cenie obozu
.
 
  • Windsurfing
    Osoby które chcą nauczyć się pływać na desce z żaglem zgłaszają się do kierownika obozu pierwszego lub drugiego dnia obozu. Zajęcia praktyczne na wodzie z asystą instruktora na motorówce będą dopasowane do innych podstawowych aktywności obozowych. W trakcie obozu będzie to od pięciu do siedmiu bloków zajęciowych, trwających około dwie i pół godziny każdy. Zajęcia są dostępne w wybranych turnusach.
  • Survival
    Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu – w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
  • Gra terenowa – podchody
    Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
  • Olimpiada Wodna
    Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
  • Olimpiada Sportowa
    Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.
  • Wyjścia do miasta
    Do Ostródy 20 minut spacerem lub... krócej jeśli pojedziemy rowerami.
.
PROGRAM WIECZORNY
- po kolacji
.

Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! I wiele innych różnorodnych zajęć.

.
WIECZORNA KAWIARENKA
- tylko dla uczestników obozów Wandrusa
.

Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w kręgle na profesjonalnych torach, popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

  • Więcej o Wieczornej Kawiarence - tutaj
.
WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU

.

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: CENA ZAWIERA

  • Zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
  • Wyżywienie – całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
  • Kadra – wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
  • Ubezpieczenie – NW
  • Sprzęt – potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
  • Paintball
    Sześć lub siedem półdniowych zajęć paintballowych. Niektóre zajęcia jak na przykład operacje specjalne czy szturmowanie opuszczonych budynków mogą trwać większą część dnia lub cały dzień. Nie ma limitu kulek paintballowych, uczestnik otrzymuje ich na bieżąco tyle, aby móc brać udział w zajęciach.
  • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

  • Dojazd autokarem lub pociągiem - rozkład jazdy jest tutaj
  • Program Dodatkowe Atrakcje - więcej - tutaj.
  • Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

  • Wiek 10 lat. 
  • Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). 
  • Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, trampki, buty typu „trapery” do marszów, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Buty trekingowe „za kostkę”, rękawiczki motocyklowe lub rowerowe „bez palców. Kaucja 50 zł – zbierana na obozie.

  • Pełna lista wyposażenia i poradnik Wandrusa co zabrać na obóz i jak się spakować na obóz - tutaj

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce
- rozkład jazdy jest tutaj.

.
DOJAZD ZORGANIZOWANY NA OBÓZ Z OPIEKĄ PILOTÓW

.
 
  • Dojazd zorganizowany na obóz i powrót z obozu organizujemy za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkudziesięciu większych miast w Polsce, między innymi z Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Iławy, Inowrocławia, Katowic, Koszalina, Krakowa, Leszna, Lęborka, Łodzi, Malborka, Poznania, Słupska, Sopotu, Szczecina, Tczewa, Torunia, Warszawy, Wrocławia. Lista miast z dojazdem zorganizowanym jest tutaj.
  • W przypadku dojazdu pociągiem opłata za dojazd zorganizowany zawiera już cenę biletu na pociąg (miejsce rezerwowane). Bilety ma ze sobą pilot grupy.
  • Każda opcja transportu zorganizowanego obejmuje przejazd pod opieką pilota do/z ośrodka, gdzie organizowany jest obóz. Pilot opiekuje się uczestnikami od/do miejsca zbiórki/wsiadania do/z ośrodka - miejsca obozu.
  • Rezerwacji dojazdu zorganizowanego należy dokonać w momencie wypełniania formularza rezerwacji na obóz. Istnieje możliwość wykupienia dojazdu w późniejszym czasie - jeśli będą dostępne miejsca.
  • Można wykupić przejazd w obie strony, lub tylko w jedną stronę (np. tylko dojazd na obóz lub tylko powrót z obozu).
  • Telefony do pilotów - publikujemy na stronie głównej dwa dni przed rozpoczęciem turnusu.
  • Rozkład jazdy, lista miast, cennik - jest tutaj.
.
GALERIE ZDJĘĆ Z OBOZÓW I NASZA KADRA

.
 
Galerie zdjęć z obozów paintballowych Wandrusa w 2023 roku. Zobaczcie, jak bawili się na obozach ich uczestnicy.Nasza Kadra.
Zobaczcie, z kim będziecie mieć zajęcia na quadach
 turnus 1 - tutaj
turnus 2 - tutaj
turnus 3 - tutaj
turnus 4 - tutaj
turnus 5 - tutaj
 Kadra quadowa
Wandrusa
- tutaj
 
.
INNE OBOZY WANDRUSA Z ZAJĘCIAMI PAINTBALLOWYMI

.
 
   
   
   
 Obóz Quadowo-Paintballowy, Gierłoż (10-12, 13-15, 16-18 lat)
Quady: terenowe czterokołowce, na których wyruszamy w długie, wielokilometrowe, wyprawy. Nie jeździmy po torze przy ośrodku a w prawdziwym, zróżnicowanym terenie, każdy wyjazd to przygoda, ekspedycja w klimacie rajdu off-road. Jeździmy na bardzo dobrych quadach marki CanAm Outlander 450, 570 i Kymco 300.
Paintball to bitwy, w których naszą broń stanowią uznane na całym świecie markery typu Tippman, strzelające żelowymi kulkami. Gramy w mundurach ochronnych i specjalnych maskach. Oprócz typowych bitew rajdy, szturmowanie budynków, desanty, operacje specjalne, odbijanie zakładników.
   
   
   

a



Szturmowanie budynku zawsze wyzwala mnóstwo adrenaliny.


Uczestnicy jednego z obozów na pamiątkowym zdjęciu


Snajper wyszukuje celu


Przerzut desantu motorówką na tyły oddziałów przeciwnika


Akcja w opuszczonych budynkach


Bitwa w opuszczonych budynkach obfituje w dynamiczne zdarzenia i nagłe zwroty akcji

TERMINY

KODOdDoCena
OPR 124-06-202430-06-2024
1899 PLN   
OPR 201-07-202409-07-2024
2199 PLN   
OPR 2a01-07-202410-07-2024
2599 PLN   
OPR 310-07-202418-07-2024
2199 PLN   
OPR 3a11-07-202420-07-2024
2599 PLN   
OPR 419-07-202427-07-2024
2199 PLN   
OPR 4a21-07-202430-07-2024
2599 PLN   
OPR 528-07-202405-08-2024
2199 PLN   
OPR 5a31-07-202409-08-2024
2599 PLN   
OPR 606-08-202414-08-2024
2199 PLN   
OPR 715-08-202423-08-2024
2199 PLN   
OPR 824-08-202430-08-2024
1799 PLN   
Obóz Paintballowo - Quadowo - Przygodowy, Ryn
Obóz Paintballowo - Quadowo - Przygodowy, Ryn
Obóz Paintballowo - Quadowo - Przygodowy, Ryn