Grecja, Autokarem, Paralia


Młodzieżowy Obóz w Grecji "U Stóp Olimpu"

wiek: 12 - 18 lat


RIWIERA OLIMPIJSKA, METEORY, PLATAMONAS, PIRACKA WYPRAWA


Olympic Beach to niewielka miejscowość wypoczynkowa leżąca u stóp mitycznej siedziby greckich bogów - Olimpu, nad ciepłymi wodami Morza Egejskiego. Piękna, piaszczysta, szeroka plaża uhonorowana Błękitną Flagą to niewątpliwie duży atut miejscowości. Na plaży można wynająć leżaki, skorzystać z leżaków kawiarnianych lub poleżeć na kocyku. Spacery długą promenadą z kafejkami, restauracjami i sklepikami umilą nasze wieczory. Gościnni Grecy, gwarantowana pogoda, ciepłe morze i wspaniałe zabytki zapewnią nam niezapomniane greckie wakacje.

PROGRAM
Dzień 1:
wyjazd z Polski,  przejazd do Słowacji, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg,

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Grecji, zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 21.00 obiadokolacja, nocleg,

Dzień 3 - 8: wypoczynek i realizacja programu:

- wycieczka do ruin średniowiecznego zamku Platamonas dawnej twierdzy krzyżowców, następnie przejazd do miasteczka „zaklętego w kamieniu” Starego Panteleimonu - zwiedzanie skansenu, czyli 200-letniej wioseczki, położonej na zboczach niskiego Olimpu na wysokości 460 m n.p.m., z zachowanymi domostwami, kościółkiem i przepięknym placem porośniętym 200 - letnimi platanami. Cała wioska pachnie ziołami, a nawet w deszczowe dni doskonale widać stąd Zatokę Egejską,

- wycieczka do Lasu Meteorów - nazwa „metéora” dosłownie oznacza „klasztory zawieszone w powietrzu”. Te nieurodzajne skały stały się schronieniem dla tysięcy ortodoksyjnych mnichów. Według legendy św. Atanazy, założyciel Wielkiego Meteoru, wzniósł się na szczyt skały na grzbiecie orła i w ten sposób powstał pierwszy klasztor. Meteory są niewątpliwie jedną z największych atrakcji Grecji. Niesamowity widok i zwiedzanie tajemniczych klasztorów zawieszonych między ziemią a niebem z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Podczas wycieczki będzie również okazja odwiedzić pracownię ikon bizantyjskich,

- piracka wyprawa statkiem wzdłuż wybrzeża Riwiery Olimpijskiej z dyskoteką, skokami do wody i grillowanym posiłkiem (wycieczka trwa 7 godzin),

- zabawa w najbardziej znanej i lubianej wśród Polaków dyskotece COCUS

- korzystanie z basenu (2 x w turnusie)

- nauka tańca Sirtaki - potocznie zwanego przez nas zorbą,

- wypoczynek nad morzem,

- program animacyjny, zajęcia sportowe,

Dzień 9: śniadanie, przejazd do Słowacji, obiadokolacja, nocleg

Dzień 10: śniadanie, przejazd do Polski, zakończenie obozu.

* Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa  opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości jego  składki– dodatkowa  opłata 10 zł na TFP.

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA - realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu):

- Ateny – zwiedzimy: stadion Kalimarmaro, czyli Stadion Olimpijski, gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej, świątynia Zeusa Olimpijskiego - jednego z największych i najdłużej budowanych miejsc kultu Zeusa oraz obok Łuku Hadriana, który był granicą oddzielającą Ateny rzymskie od antycznego królestwa. Następnie zwiedzimy Akropol, gdzie zobaczymy: monumentalną bramę Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez  Areopag, miejsce sądu w starożytności, starożytną Agorę grecką, która począwszy od VI w. p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i dalej przez ruiny agory rzymskiej z Wieżą Wiatrów. Zobaczymy ruiny Biblioteki Hadriana i Katedrę Ateńską. Na Placu Syntagma (Placu Konstytucji) obejrzymy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w wykonaniu gwardzistów Evzoni ubranych w regionalne stroje. Wczesnym popołudniem opuszczamy Ateny. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach, gdzie miała miejsce słynna bitwa Greków, pod wodzą Leonidasa. Koszt wycieczki od osoby 55 euro.

Zakwaterowanie
Hotel Kalisto**+ w Olimpic Beach. Pokoje  przestronne 2, 3 -osobowe z łazienką, balkonem, lodówką, TV SAT. Hotel posiada windę, bezpłatne WiFi. Położony ok. 250 m od plaży. Na terenie obiektu: jadalnia, taras. W pobliżu obiektu znajduje się hotel z udostępnionym dla naszej grupy basenem, boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Podczas noclegów tranzytowych hotel w Słowacji.

Wyżywienie
3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji.
Woda dostępna cały dzień. Pierwsze świadczenie - obiadokolacja, ostatnie - śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni - patrz program.

Transport
Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Świadczenia w cenie
9  noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców, całodobowa opieka lekarska, ratownik: na plaży, przy basenie i podczas rejsu statkiem.

Wydatki programowe obligatoryjne
Wydatki związane z realizacją programu (m.in.  rejs statkiem, Meteory,Platamonas), taksy klimatyczne, przewodnicy - 95 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

Miejsce wsiadania, cena

 

Bydgoszcz

Ciechocinek

Granica RP

Toruń

Włocławek

Gdańsk

Gdynia

Grudziądz

Koszalin

Kraków

Kutno

Wrocław

 

0 zł

0 zł

0 zł

0 zł

0 zł

180 zł

180 zł

120 zł

180 zł

100 zł

20 zł

200 zł

Łódź

Olsztyn

Ostróda

Poznań

Piła

Szczecin

Tczew

Piotrków Trybunalski

Warszawa

Kielce

Tarnów

Mielec

 

10 zł

150 zł

150 zł

120 zł

120 zł

200 zł

150 zł

0 zł

120 zł

0 zł

50 zł

0 zł

 

 

 

 

 
Uwagi
Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważnymin. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, buty do wody, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 100 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

 

TERMINY

KODOdDoCena
SGRE 117-07-202226-07-2022
2180 PLN   
SGRE 224-07-202202-08-2022
2180 PLN   
SGRE 331-07-202209-08-2022
2180 PLN   
Grecja, Autokarem, Paralia
Grecja, Autokarem, Paralia
Grecja, Autokarem, Paralia