Chorwacja, Makarska, Autokarem, HOTEL BONACA **


..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

MAKARSKA
Niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie! Z jednej strony pasmo wysokich gór Biokovo, a z drugiej morze z najlepszymi w Chorwacji plażami. Jest najbardziej młodzieżową chorwacką miejscowością turystyczną! Wieczorny gwar młodych ludzi z całego świata sprawia niesamowite wrażenie. Sercem Makarskiej jest przepiękna starówka z tarasowo wybudowanym placem. Wybrzeże tworzy białe, piaszczysto-żwirowe obramowanie miasta i okolicy. Szeroka plaża, krystalicznie czysta woda i niezawodne słońce, to nie jedyne walory Makarskiej.


WYCIECZKI LOKALNE:

SPLIT I OMIŚ
Zwiedzanie Splitu – największego miasta Dalmacji m. in. Stare Miasto, pałac Dioklecjana, starówka. Omiś szczyci się niezwykle szeroka plażą i prowadzącym z niej w kierunku centrum miasta nadmorskim bulwarem. Ponadto w mieście znajdują się liczne bary, restauracje i sklepy. Jest to jeden z najbardziej bajecznych regionów w Chorwacji. Cena: 30 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 129 zł/os. (płatne na miejscu).
JECIORA PLITVICKIE
Miejsce, które trzeba odwiedzić będąc w Chorwacji. Jeziora wyróżniają się niesamowitym kolorem wody, imponującymi wodospadami, niepowtarzalną przyrodą oraz jaskiniami. Wszystko do wchodzi w skład Parku Narodowego Jezior Plitvickich. Cena: 55 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 237 zł/os. (płatne na miejscu).
MOSTAR I POĆITEJL
Zwiedzanie Mostaru, jednego z największych ośrodków handlowych dawnego cesarstwa otomańskiego. Podziwianie słynnego tureckiego Starego Mostu odbudowanego po zniszczeniach wojennych, starego bazaru tureckiego, meczetu. Przejazd do warownego miasta Počitelj z typowo osmańską architekturą oraz z piękną panoramą rzeki Neretwy. Cena: 40 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 172 zł/os. (płatne na miejscu).
DUBROVNIK Z NEUM
Dubrownik nazywany jest „Perłą Adriatyku” nie bez przyczyny. Jest miastem pełnym historii z zachowanym systemem murów obronnych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. To miejsce zostało wielokrotnie zniszczone w wyniku różnych wojen. Ale nadal zostały zachowane piękne zabytki – główna ulica Stradun z fontanną Onufrego, klasztorem franciszkanów, katedrą, pałacem rektorów i kościołem św. Błażeja. Neum to jedyne miasto Bośni i Hercegowiny z dostępem do morza. Charakteryzuje się licznymi nekropoliami i pomnikami z okresu starożytności. Cena: 40 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 172 zł/os. (płatne na miejscu).
RAFTING NA RZECE CETINA
Jest to spływ pontonowy na rzece przepływającej przez pobliskie miasto. Jedną z atrakcji jest możliwość skoku ze skałek oraz kąpiel w krystalicznie czystej wodzie. Cena: 30 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 129 zł/os. (płatne na miejscu).
REJS STATKIEM NA WYSPĘ HVAR
Jest to wyspa położona naprzeciwko riwiery Makarskiej o najwspanialszych plażach na świecie. Podczas rejsu statkiem istnieje możliwość skosztowania ryby z grilla, regionalnych trunków i plażowania. Cena: 30 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 129 zł/os. (płatne na miejscu).
TROGIR Z WODOSPADAMI „KRKA”
Trogir jest to urokliwa wysepka upstrzona imponującymi wodospadami. Ponadto na wyspie znajduje się wiele wąskich uliczek i tajemniczych bram. Zwiedzanie Parku narodowego Krka założonego w dolnym biegu rzeki o tej samej nazwie. W centralnej jego części znajduje się Jezioro Visovac. W Parku wyznaczono przestrzeń do kąpieli dla turystów w pobliżu największego wodospadu. Cena: 50 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 215 zł/os. (płatne na miejscu).
WODOSPADY KRAVICA I MEDJUGORIE
Przejazd wzdłuż wybrzeża adriatyckiego z malowniczą panoramą delty Neretwy. Zwiedzanie Medjugorie z wizytą w sanktuarium, czas wolny na  zakup dewocjonaliów i spacery oraz wejście na Wzgórze Ukazania. Zwiedzanie wodospadów Kravica – grupy wodospadów położonych wzdłuż rzeki Trebižat w Bośni i Hercegowinie. Rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a ze względu na krystalicznie czystą wodę jest popularnym miejscem kąpieli. Cena: 35 Euro/os. (płatne na miejscu) lub 151 zł/os. (płatne na miejscu)...:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
HOTEL BONACA **+ klimatyzacja w pokojach

Znajduje się 80 metrów od plaży, w otoczeniu lasów sosnowych i tylko 15 minut spacerem od centrum miasta Makarska. W pobliżu znajduje się znana wykuta w skale dyskoteka Deep Club. Hotel oferuje 80 komfortowo urządzonych pokoi. Pokoje są klimatyzowane dla 3, 4 osób z pełnym węzłem sanitarnym, TV SAT oraz telefonem. Do dyspozycji gości jest restauracja, kawiarnia, sala telewizyjna, kącik WiFi, taras, prywatny parking.

WYŻYWIENIE:
Trzy razy dziennie z napojami, prowiant na drogę powrotną.
 
PROGRAM PODRÓŻY:

PODRÓŻ: Wyjażdżamy zgodnie z rozkładem jazdy. W nocy przejeżdżamy przez Czechy, Austrię, Słowenię.
WYPOCZYNEK: Do hotelu przyjedziemy w godzinach południowych drugiego dnia. Po zakwaterowaniu wypoczynek rozpoczniemy od obiadokolacji. Dla chętnych wycieczki lokalne. W ostatnim dniu wykwaterowanie z pokoi nastąpi po śniadaniu a pobyt zakończymy obiadem.
PODRÓŻ POWROTNA: Rozpoczniemy ją w godzinach popołudniowych. Granicę przekroczymy w Cieszynie, w godzinach rannych dnia następnego.

DYSKOTEKI:
Deep Club - niesamowity club zlokalizowany jest w prawdziwej grocie.

PROGRAMY WYPOCZYNKU:
ACTIVE – wycieczki piesze: zwiedzanie kurortu wraz z centrum, starówką w stylu dalmatyńskim, sąsiednia Tucepi, parku narodowy Biokovo, Vepric – święte miejsce powstałe na pamiątkę Matki Boskiej z Lourdes, sport: siatkówka plażowa, piłka nożna, koszykówka, waterpolo.
RELAX – plażing-smażing na plaży i basenie;-) buszowanie po sklepach, giereczki w karty, gry planszowe, konkursy: wielki konkurs bodypaintingu, najładniejsza rzeźba z piasku, najciekawsze zdjęcie z obozu, wybór miss i mistera.
NIGHTLI FE – codzienne wyjścia na dyskoteki, wieczorne buszowanie po sklepach oraz spacery po plaży.

NOWOŚCI
OBOZEO SUMMER LOVE 
WIELKI KONKURS BODYPAINTINGU 
We wszystkich naszych ofertach obozeo-wych odbędzie się wielki konkurs na najlepszy bodypainting pod hasłem: OBOZEO SUMMER LOVE.
Startujecie w duetach: wykonawczyni/wykonawca z modelką/modelem.

FINAŁ TURNUSU
Nagrody dla najlepszego duetu podczas turnusu:
– kupony z 10% rabatem na wyjazdy z OBOZEO w sezonie 2016
– dyplomy pamiątkowe

WIELKI FINAŁ SEZONU 2015
Nagrody dla trzech najlepszych duetów wszystkich turnusów.
Pierwsze miejsce – wyjazd z OBOZEO w sezonie 2016 za DARMO!
Drugie miejsce – wyjazd z OBOZEO w sezonie 2016 z 50% rabatem
Trzecie miejsce – wyjazd z OBOZEO w sezonie 2016 z 30% rabatem

Główny finał zostanie przeprowadzony w październiku 2015 w formie głosowania na naszej stronie w facebooku.

OBOZEO SMS SERVICE
MOJE NAJLEPSZE WAKACJE? KIEDY SAM PODEJMUJE DECYZJE
Każdego dnia wypoczynku przed śniadaniem otrzymasz dwa smsy z dwoma planami dnia do wyboru.
Jeden bardziej aktywny, drugi bardziej relaksacyjny.
Następnie to TY podejmujesz decyzję, w jaki sposób spędzisz ten dzień...:: CENA ZAWIERA
- realizację programu pobytu,
- transport autokarem klasy LUX,
- zakwaterowanie w Hotelu BONACA**+,
- wyżywienie 3 razy dziennie z napojami,
- prowiant na drogę powrotną,
- opiekę: pedagogiczną, medyczną,
- SMS SERVICE,
- SUMMER LOVE.


..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
- obowiązkowe ubezpieczenie KL (10.000 euro), NNW (7.000 zł), BP (800) zł – 50 zł,
- obowiązkowa opłata klimatyczna i administracyjna (płatne na miejscu) - 10 euro, 
- dopłata do wyjazdów z poszczególnych miast, 
- wycieczki lokalne,
- opcjonalna gwarancja niezmienności ceny – 39 zł.

..:: UWAGA
Kaucja zwrotna 20 euro. Sugerowane kieszonkowe ok. 80-100 euro + wycieczki lokalne. Niezbędne: paszport lub dowód osobisty (ważny przez 6 miesięcy od zakończenia turnusu), wypełniona karta uczestnika.
 
 
Kwestie techniczne
1. W zależności od oferty transport odbywa się autokarem, samolotem lub PKP.
2. Na odcinkach krajowych w ofertach autokarowych, zagranicznych przejazd może być realizowany różnymi środkami transportu np. mikrobusem, pociągiem lub samochodem osobowym.
3. W czasie przejazdu (dotyczy koloni i obozów młodzieżowych) osoby mogą być dowożone pod opieką kierowcy.
4. Połączenie antenowe jest usługą dodatkową i może być anulowane na 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.
5. Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących w trakcie trasy przejazdu autokarem
(na trasie antenkowej – środkiem zastępczym) oraz do dostosowywania się do zaleceń obsługi autokaru.
6. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany przystanków i godzin wyjazdu po wcześniejszym powiadomieniu uczestnika.
7. W trakcie przejazdu autokarem zapewniamy postoje co 3-4 godz. Zatrzymujemy się w miejscach do tego przystosowanych, są to duże stacje benzynowe, parkingi z restauracjami i toaletami.
8. Wszystkie autokary wyposażone są w klimatyzację, barek, WC, TV, DVD. W czasie podróży istnieje możliwość oglądania filmów video.
9. W podróżach pociągiem zapewniamy rezerwację indywidualnego miejsca w przedziale.

Informacje wyjazdowe
Prezentowane przez nas informacje wyjazdowe na naszych stronach internetowych są poglądowe. Z uwagi na różne kwestie niemożliwe do przewidzenia na wiele miesięcy przed realizacją oferty (np. remonty dróg) mogą one ulec zmianie. Serdecznie prosimy w trzecim dniu przed datą wyjazdu o potwierdzenie miejsca i godz. odjazdu. Wszystkie te informacje znajdować się będą na naszych stronach internetowych.

Zbiórka
1. Podróże autokarem. Przed każdym wyjazdem na zbiórkę w wyznaczonym miejscu prosimy o zgłoszenie się na 15 min przed godziną podaną w rozkładzie jazdy.  Ze względu na odległe odcinki między miastami wyjazdowymi, godzina podstawienia się autokaru w danej miejscowości może ulec zmianie w zależności od warunków panujących na trasie przejazdu oraz w przypadku oczekiwania na współpasażerów. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za opóźnienia wynikłe z przyczyn niezależnych od Organizatora, które są spowodowane czynnikami administracyjnymi ( np. kontrole policji, kontrole ITD.) oraz innymi czynnikami (np. warunki atmosferyczne, utrudnienia w ruchu drogowym, problemy techniczne, oczekiwania na klientów).
2. Podróże samolotem. W tym przypadku prosimy o przybycie na lotnisko na 2 godziny przed planowanym odlotem.
3. Podróże pociągiem. Specyfika podróży tym środkiem transportu wymaga aby zbiórka uczestników odbyła się na 45 minut przed planowaną godziną odjazdu pociągu.

..:: DOJAZD
Autokar klasy LUX (klimatyzacja, DVD, barek, WC).
Miasta wyjazdowe gwarantowane przy 1 osobie:
Bielsko-Biała 70 zł, Brzeg 90 zł, Chrzanów 90 zł, Cieszyn 0 zł, Czechowice-Dziedzice 70 zł, Częstochowa 0 zł, Katowice 50 zł, Kraków 90 zł, Jastrzębie Zdrój 0 zł, Legnica  120 zł, Lubin 120 zł, Łódź 110 zł, Oława  90 zł, Opole 80 zł, Pawłowice 0zł, Piotrków Trybunalski 110 zł, Polkowice 120 zł, Pszczyna 70 zł, Radomsko 90 zł, Tychy 70 zł, Warszawa 120 zł, Wrocław 110 zł,Zielona Góra  150 zł, Żory 0 zł.
 
Miasta wyjazdowe gwarantowane przy min. 6 osobach:
Bydgoszcz* 150 zł, Gdańsk* 170 zł, Gdynia* 170 zł, Gorzów Wielkopolski*170 zł, Grudziądz*170 zł, Kalisz 120 zł, Kielce* 120zł, Konin* 120 zł, Kłodzko* 120zł, Lublin* 170 zł, Poznań* 120 zł, Puławy* 170 zł, Radom* 120 zł, Rzeszów* 170 zł, Szczecin* 170 zł, Toruń* 150 zł, Września* 120 zł, Zgorzelec* 150 zł, Włocławek* 150 zł, Zduńska Wola* 120 zł.

TERMINY

KODOdDoCena
SCHM 101-07-201511-07-2015
1799 PLN   
SCHM 209-07-201519-07-2015
1849 PLN   
SCHM 317-07-201527-07-2015
1849 PLN   
SCHM 425-07-201504-08-2015
1849 PLN   
SCHM 502-08-201512-08-2015
1849 PLN   
SCHM 610-08-201520-08-2015
1849 PLN   
SCHM 718-08-201528-08-2015
1749 PLN   
Chorwacja, Makarska, Autokarem, HOTEL BONACA **
Chorwacja, Makarska, Autokarem, HOTEL BONACA **
Chorwacja, Makarska, Autokarem, HOTEL BONACA **