..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Mazury to kraina tysiąca jezior, obszar wprost wymarzony dla Piratów! Mało kto wie, że na wyspie Czarci Ostrów na jeziorze Śniardwy znajdują się ruiny starego fortu postawionego do obrony przed nimi. Dlatego na naszym obozie będziemy podążać tropem zagadek, tajemnic i przygody. W rozwikłaniu tajemnicy pomogą nam stare mapy, będziemy musieli złamać tajemne szyfry, trzeba będzie posługiwać się kompasem i orientować w terenie. Nauczymy się obsługiwać sprzęt niezbędny poszukiwaczom – na przykład wykrywacze metalu. Dowiemy się jak radzić sobie w terenie, biwakować w trudniejszych, nieprzewidzianych sytuacjach, jak stworzyć zgrany zespół. Będziemy pływać pontonami, budować tratwy, aby móc się przeprawić, popłyniemy kajakiem i łodzią żaglową. W trakcie obozowych wypraw poznamy okoliczne jeziora, wylądujemy na bezludnej wyspie, poznamy Tajemniczą Zatokę. Nauczymy się przygotowywać do wypraw w nieznane. Na obóz zapraszamy osoby które lubią przygody, chcą być ciągle w ruchu, eksplorować, podróżować, poznawać. Odkrywać tajemnice i rozwiązywać zagadki!
..::ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie 1 dnia od godz. 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godz. 10.00.
..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic). Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Kadra - wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy. Ubezpieczenie - NW. Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb. Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.
..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.
..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 7-12 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.
..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe i terenowe, buty sportowe (adidasy, trampki), sandały do ochrony stóp w wodzie, strój kąpielowy, dres, polar itp., środki na komary, krem UV, przybory do szycia, latarkę (oraz zapas baterii), kompas, zegarek, zeszyt, ołówek, długopis, gumkę i linijkę, mały plecak na wycieczki terenowe, czapkę z daszkiem, rękawiczki żeglarskie lub skórzane (nie ocieplane - ochrona rąk przed liną). Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.
..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.
..:: PROGRAM
Poszukiwanie skarbu ukrytego przez Piratów
W krainie tak wielu jezior jest także wiele wysp. Czy to na jednej z nich został ukryty kiedyś piracki skarb? A może znajdziemy go nad brzegiem jednej z tajemniczych zatok w okolicach ośrodka? Najpierw musimy odnaleźć starą mapę, na której odszyfrować trzeba tajne wskazówki...
Quady
To czterokołowe pojazdy łączące cechy samochodu terenowego i motoru. Sprawdzimy jak zachowują się w zróżnicowanym terenie. To maszyny, które umożliwiają nam bezpieczne i stabilne pokonywanie nawet najtrudniejszych tras. Okolice ośrodka obfitują w tereny wymarzone do jazdy na tych maszynach – leśne drogi i dróżki, dzikie ścieżki, mokradła, poprzecinane większymi i mniejszymi pagórkami lub wzniesieniami a wszystko to nad pięknymi i czystymi mazurskimi jeziorami. Dla najmłodszych jazdy z instruktorem i pod jego czujnym okiem – zaczynamy od jazdy po prostym terenie, a potem upragniona wyprawa do lasu.
Kajaki, tratwy, pontony
Czasem łatwiej jest dopłynąć niż dojść czy dojechać – szczególnie w Krainie Tysiąca Jezior! Dlatego część naszych wypraw odbędziemy wodą, ucząc się przy okazji bezpiecznego pływania. Zbudujemy także tratwy z podstawowych materiałów (deski, gałęzie, dętki, liny), którymi przeprawimy się przez wodne przeszkody.
Wykrywacze metalu
Te przydatne urządzenia pozwolą nam szybko sprawdzić, co kryje się pod ziemią!
Nawigacja
Ta sztuka znana wszystkim piratom pozwoli nam bezpieczne dopłynąć do brzegu według wskazówek na starej mapie.
Na pokładzie żaglowca
Wiązanie lin i węzłów, stawianie żagli, zachowanie na pokładzie, sterowanie. Popłyniemy na pokładzie jachtu z instruktorem, który nauczy nas podstaw żeglowania, czyli tego wszystkiego, co każdy pirat wiedzieć powinien.
Środki łączności
Dzięki krótkofalówkom łatwo będzie nam utrzymać kontakt i wymienić informację, zwłaszcza gdy nasze działania prowadzić będziemy podzieleni na grupy. Przekonamy się też, jak ważna jest umiejętność czytania znaków terenowych i innej sygnalizacji na odległość.
Sprawdzian korsarza - zawody sportowe
Rywalizacja w wodzie i nad wodą w rozmaitych konkurencjach sportowych.
Chrzest Piracki - każdy uczestnik zostanie poddany rozlicznym próbom, po których nastąpi pasowanie na pirata.
Gry strategiczne i terenowe - Rajd na Bezludną Wyspę, Skarb Tajemniczej Zatoki. Szczegóły to tajemnica, którą poznacie na obozie...
Stare mapy i tajemne szyfry
Umiejętność wykonywania i analizy planów, map, szkiców, podstawy wiedzy na temat technik eksploracji (kartografia, analiza źródeł i łączenie pozornie nie związanych ze sobą informacji). Wszystkie te umiejętności bardzo nam się przydadzą w trakcie obozu.
Terenoznawstwo, czyli orientacja w terenie
To bardzo ważna umiejętność, zwłaszcza dla eksploratorów. Wyznaczanie północy, azymutu, ocena przebytej odległości. Znalezienie właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży i wyprawy. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyznaczyć strony świata za pomocą różnych metod, nauczą się korzystać z kompasu. Posiądą wiedzę, która pozwoli im na swobodne czytanie map, sporządzanie podręcznych szkiców sytuacyjnych i mapek. Dowiemy się, że terenoznawstwo nie jest wcale łatwą sztuką. Uczy ono cierpliwości i wiary w siebie - możemy liczyć jedynie na własne umiejętności.
Zajęcia linowe
Mosty linowe, drabinka alpinistyczna, zjazdy na linach dostarczą nam dużych emocji. Umiejętności te okażą się również przydatne podczas jednaj z naszych wypraw poszukiwawczych, ale o tym przekonacie się w trakcie obozu...
ABC rozbitka
Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Zdobywanie i przygotowywanie pożywienia w lesie. Wodna kuchnia. Wędka z niczego, czy wodorosty są jadalne? Sposoby pozyskiwania i uzdatniania wody, ogniska - rodzaje, rozpalanie, sposoby gaszenia.
Czy umiemy pływać wpław?
Każdy pirat powinien umieć pływać wpław. W końcu woda to jego dom. Doświadczony instruktor pokaże nam nowe style pływackie, podpowie jakie błędy popełniamy.
Dzień Lasu
Las to dom dla wielu milionów gatunków roślin i zwierząt. Weźmiemy udział w spotkaniu z Panem Leśniczym, który opowie nam o życiu w leśnej krainie.
Wizyta na obozie Z Psem Na Wakacje
To obóz, na którym poznamy dzieci przyjeżdżające z własnymi psami. Zobaczymy jak wygląda trening i tresura piesków. Usłyszymy o pracy ze zwierzętami i zasadach zachowania wobec nich.
Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Olimpiada Wodna
Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.
Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.
Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.
Baloniada
Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro.
Festiwal Kolorów
To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze!
Kawiarenka
Wieczorami, w ciszy nocnej starsi uczestnicy obozów wcale nie muszą być w domkach, mogą wspólnie spędzać czas w kawiarence, grając w różnego rodzaju gry np. mafię, ping-ponga, bilard, karaoke lub oglądać filmy.
Nocny Maraton Filmowy
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej.
Olimpiada Sportowa
Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.
Gry i Zabawy Stolikowe
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów.
Chrzest Obozowy
To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM.
Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.
..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.
KOD | Od | Do | Cena | |
---|---|---|---|---|
COP 1 | 24-06-2024 | 30-06-2024 | ||
COP 2 | 01-07-2024 | 09-07-2024 | ||
COP 3 | 10-07-2024 | 18-07-2024 | ||
COP 4 | 19-07-2024 | 27-07-2024 | ||
COP 5 | 28-07-2024 | 05-08-2024 | ||
COP 6 | 06-08-2024 | 14-08-2024 | ||
COP 7 | 15-08-2024 | 23-08-2024 | ||
COP 8 | 24-08-2024 | 30-08-2024 | ||