Z psem na wakacje - kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami, I stopnia (początkujący), Ryn


Zajęcia na obozie prowadzi Ola Skrzecz
instruktorka, członek ZKWP i zawodniczka Agility i Obedience z wieloletnim doświadczeniem w zakresie komunikacji, współpracy z psami, nauce psich sztuczek i treningu sportowym (obedience). Absolwentka Pedagogiki-Andragogiki na UW.


..:: OLA SKRZECZ, INSTRUKTORKA, O SOBIE I O SWOJEJ WIZJI
PROWADZENIA ZAJĘĆ Z PSAMI
Prowadzone przeze mnie szkolenia to NIE TRESURA, mam nadzieję, że wraz z rozwojem obecnej wiedzy dotyczącej WSPÓŁPRACY ze zwierzętami określenie to, niedługo zupełnie wyjdzie z użycia. W treningu stawiam przede wszystkim na stworzenie języka zrozumiałego zarówno dla człowieka jak i i dla psa. Ważny w treningu jest dla mnie jasny system sygnałów i komunikacji budowany jak największą ilością pozytywnych wzmocnień i skojarzeń. Stawiam na budowanie relacji, ale równie ważna jest konsekwencja przewodnika. Kluczowe jest w moim treningu stopniowanie rozproszeń, elastyczność, nauczanie przez zabawę, utrzymywanie możliwie jak najwyższej motywacji i… balans oczywiście. Zwracam szczególną uwagę na docenianie i nagradzanie nawet drobnych postępów psa. Prywatnie bliska mi jest idea całożyciowego uczenia się i kształcenia.

Jako instruktorka, członek ZKWP i zawodniczka Agility i Obedience z wieloletnim doświadczeniem w zakresie komunikacji, współpracy z psami, nauce psich sztuczek i treningu sportowym oferuję konsultacje i szkolenia zarówno indywidualne jak i grupowe dla psów i ich właścicieli, a raczej jak to wolę określać – ich przewodników. Jestem ściśle związana ze zwierzętami większość swojego życia. Współpraca z nimi to moja pasja.

Od 19 lat zajmuję się komunikacją z końmi, jazdą konną, skokami przez przeszkody, przygotowaniem młodych koni pod sport, a od ponad 9 lat zdobywam wiedzę w zakresie szeroko pojętej etologii, zoopsychologii, zoosemiotyki, behawiorystyki, szkolenia psów przewodników, prowadzenia psów sportowych czy psów poszukiwawczo-ratowniczych.

Od ponad 8 lat czynnie zajmuję się nauką rozmaitych psich sztuczek, przygotowuję psy do reklam, wystąpień - wraz z moją suczką brałyśmy udział w pokazach psich sztuczek na imprezach masowych czy zbiórkach pieniędzy. Psy zabieram wszędzie gdzie jest to możliwe. Zdarzało mi się podróżować po Polsce, ale i za granicą rowerem przez parę tygodni z sakwami, namiotem i psem w przyczepce. Oprócz tego regularnie uprawiam ze swoimi psami bikejoring i trenuję psie sporty.

Jestem wieloletnią zawodniczką sportów kynologicznych – Obedience i Agility – poziom A2. Startowałam zarówno w Polsce jak i za granicą. Posiadam wieloletnie doświadczenie jako instruktorka. Miałam okazję poznać różne psy, różnych ras, z różnymi problemami. Szkolę zarówno dorosłych jak i dzieci. Z wykształcenia jestem Pedagogiem - Andragogiem. Od kilku lat w wakacje pracuję szkoląc dzieci i ich psy na młodzieżowych obozach przygody.

W ciągu 9 lat regularnie brałam udział w różnego rodzaju seminariach, kilkudniowych obozach treningowych, overtrainingach, spotkaniach edukacyjnych czy wolontariatach/stażach instruktorskich. Wiedzę i swoje doświadczenie zdobywałam pod okiem wielu wartościowych, utytułowanych trenerów zarówno z Polski jak i zza granicy takich jak Siv Svendsen, Lucie Dostalova, Tomek Jakubowski, Magda Łabieniec, Jagna Nowatorska, Magda Łęczycka, Maria Brandel czy Martina Dostalova. Współpracowałam między innymi ze szkołą DogLine czy Control Dog.


Zobaczcie na filmie "gimnastykę z psem" naszej instruktorki Oli Skrzecz

..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM
Obóz powstał z myślą o właścicielach psów, którzy chcą z nimi wspólnie wypocząć a jednocześnie wyszkolić swojego czworonoga i pogłębić wiedzę kynologiczną. Po raz pierwszy nie musicie jadąc na obóz zostawiać psa pod opieką rodziców, babci czy cioci. Możecie wspólnie z nim spędzić wakacje, w towarzystwie innych młodych ludzi mających własne pieski. Rodziny mile widziane. Będzie to przyjemny wypoczynek dla Was i jednocześnie wakacje na świeżym powietrzu, stale w ruchu dla Waszych psów. Oprócz programu szkoleniowego w czasie wolnym chodzimy na plażę, na spacery do lasu, odbywają się także różne konkursy, gry i biegi terenowe. Zapewniamy pomoc przy opiece nad psami i przygotowywaniu posiłków, szczególnie młodszym uczestnikom.

Dorosłych właścicieli psów i Rodziny z psami zapraszamy na odrębne turnusy wypoczynkowo-szkoleniowe. W ciągu roku trudno wygospodarować czas i zmobilizować siły na szkolenie i tresurę - wakacyjny wyjazd z rodziną i psem to dobre rozwiązanie.


..:: PROGRAM PODSTAWOWY
Szkolenie psa z zakresu podstawowego posłuszeństwa

Na tym szkoleniu psy uczone są w miarę swoich możliwości chodzenia na smyczy, przywołania do właściciela, wykonywania komend przy nodze właściciela, siad, waruj, stój, aportowania oraz innych komend lub sztuczek. Jest to szkolenie w miarę łatwe i przyjemne. Oparte jest ono na zasadzie nagradzania psa smakołykami, gdzie pierwszą karą jest brak smakołyka.
Szkolenie psa z podstaw agility na torze przeszkód
Zajęcia odbywają się na podstawowym torze agility. To doskonała nauka poprzez aktywną zabawę. Treningi na torze mają wprowadzić psa w podstawy pokonywania przeszkód, pomóc pozbyć się ewentualnych lęków i pogłębić więź z człowiekiem. Każdy pies prowadzony jest indywidualnie zgodnie ze swoimi możliwościami psychofizycznymi.
Wykłady teoretyczne
Podczas obozu odbędzie się kilka wykładów teoretycznych dla uczestników. Porozmawiamy o mowie ciała psa, która dostarcza nam bardzo wielu cennych informacji o naszym czworonogu. Dowiemy się jak budować prawidłową więź człowiek – pies, jakie istnieją psie sporty, co oznacza szkolenie, motywacja i jak wzmacniać psie zachowania.
Rekreacja i wypoczynek
Pomiędzy zajęciami organizujemy spacery po lesie, na plażę i do miasta. Organizujemy także ogniska, dyskoteki, wyjścia na kąpielisko, gry i zabawy terenowe. Niejednokrotnie odbywać się będą integracje z pozostałymi uczestnikami innych obozów.
Wspólne kąpiele i zabawy w wodzie

Oswajamy nasze pieski z wodą podczas wspólnej kąpieli i zabawy.
Zabawy z psem
Są to zabawy mające na celu rozwijanie i pogłębianie więzi człowiek – pies.
W zależności od umiejętności i poziomu wyszkolenia psów będą organizowane zabawy połączone ze szkoleniem.
Zawody na zakończenie
Na koniec turnusu w miarę możliwości będzie zorganizowane podsumowanie szkolenia w formie zabawowych „zawodów” psich umiejętności.


..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW (zawarty w cenie obozu)

 • Survival (na wybranych turnusach)
  Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu - w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
 • Zajęcia strzeleckie (na wybranych turnusach)
  Strzelanie z broni nowoczesnej i tradycyjnej - wiatrówki pneumatyczne, łuki. Zawody w strzelaniu do tarczy.
 • Podchody
  Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
 • Olimpiada Wodna
  Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
 • Olimpiada Sportowa
  Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji, zawarty w cenie obozu)
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe.
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! I wiele innych różnorodnych zajęć.

..:: WIECZORNA KAWIARENKA - tylko dla uczestników obozów Wandrusa  
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w "wieczornej kawiarence" - jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal do wyłącznej dyspozycji starszych uczestników obozów Wandrusa, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn czy pieczemy kiełbaski na ognisku.

 • Więcej o Wieczornej kawiarence - tutaj

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

..:: WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZACJI I PRZEBIEGU OBOZU
..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Gierłoż - Ośrodek Księżycowy Dworek. Rozpoczęcie pierwszego dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z kilkudziesięciu miast w Polsce. Szczegółowy rozkład jazdy jest tutaj

..:: CENA ZAWIERA

 • Zakwaterowanie - zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 osobowych (w każdym pokoju łazienka - wc i prysznic, telewizor) oraz w pokojach w dużych domkach-bungalowach (w każdym łazienka - wc+prysznic), nocujemy razem z pieskami.
 • Wyżywienie - całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
 • Kadra - wykwalifikowani instruktorzy i treserzy, wychowawcy.
 • Ubezpieczenie - NW.
 • Sprzęt - potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
 • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody, kondycji i możliwości piesków i uczestników.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem - więcej informacji tutaj. Opłata za psa w pociągu 32 zł (łącznie w obie strony). Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek od 12 lat, ale młodsi też mogą pojechać po indywidualnym uzgodnieniu (chodzi o to, by były to osoby które będą potrafiły zapanować nad psem i zaopiekować się nim). Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja zwrotna 50 zł.

..:: DLA PIESKA ZABIERAMY
Nylonowe lub skórzane: obrożę (nie kolczatkę), zwykłą smycz ok. 2m, kaganiec, ulubione zabawki. Identyfikator psa przymocowany do obroży, saszetka na smakołyki + smakołyki, ręcznik dla psa. Koce spełniające funkcję posłania, dwie miski. Wystarczającą na obóz ilość suchej karmy lub produktów potrzebnych do przyrządzenia jedzenia gotowanego (ryż, makaron, puszki itp.). Torebki na odchody. Świadectwo zdrowia stwierdzające, że pies posiada aktualne wymagane szczepienia i nie jest chory - otrzymamy je u lekarza weterynarii. Świadectwo należy wyrobić na dwa dni przed obozem.

..:: WARUNKI UCZESTNICTWA PSA W OBOZIE
Świadectwo zdrowia stwierdzające, że pies posiada aktualne wymagane szczepienia i nie jest chory - otrzymamy je u lekarza weterynarii. Świadectwo należy wyrobić na dwa dni przed obozem.

..:: JAKIE PSY NIE MOGĄ POJECHAĆ NA OBÓZ
Wyjątkowo agresywne, chore, w trakcie leczenia lub w okresie rekonwalescencji, suki w okresie cieczki oraz psy nad którymi ich właściciele nie są wstanie zapanować psychicznie i fizycznie np. utrzymać ich na smyczy. Pieski, które nie potrafią zachować czystości w pomieszczeniach.

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie.


W trakcie spaceru

Zbiórka przed zajęciami

Zabawy w wodzie...

...i na wodzie


AgilityFilm nagrany przez instruktorkę Alicję podczas jednego z obozów

TERMINY

KODOdDoCena
OZPI 102-07-202312-07-2023
2899 PLN   
OZPI 213-07-202323-07-2023
2899 PLN   
OZPI 324-07-202303-08-2023
2899 PLN   
OZPI 404-08-202314-08-2023
2899 PLN   
OZPI 515-08-202325-08-2023
2899 PLN   
Z psem na wakacje - kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami, I stopnia (początkujący), Ryn
Z psem na wakacje - kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami, I stopnia (początkujący), Ryn
Z psem na wakacje - kolonia i obóz dla dzieci i młodzieży z własnymi psami, I stopnia (początkujący), Ryn