Rejs Regatowo-Turystyczny "Na Skrzydłach Wiatru" - Starty W Prawdziwych Regatach, Mazury..:: CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

Rejs regatowy przeznaczony jest dla osób posiadających już pewne doświadczenie żeglarskie (niekoniecznie bardzo duże) lub patent żeglarza. W myśl zasady, że regaty są najwyższym stopniem wtajemniczenia żeglarskiego, uczymy się podstaw tej sztuki podczas żeglowania szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Mamy do dyspozycji regatowe jachty kabinowe Phobos 24 i inne oraz wyspecjalizowaną kadrę sterników, którzy również poza sezonem wakacyjnym startują w regatach. Każda załoga ma swojego sternika, pod opieką którego szkoli się, żegluje, wypoczywa, przyrządza posiłki. Poza startami w regatach i szkoleniem regatowym żeglujemy turystycznie. Biwakujemy na bindugach lub wyspach albo w marinach i portach. Spędzamy wieczory przy ognisku lub na występach szantowych, czasami chodzimy na dyskoteki. Uczestnicy naszych rejsów porównują żeglowanie na jachtach regatowych z jazdą samochodem wyścigowym, dlatego wielu z nich wraca do nas na rejsy w następnych latach. Część uczestników po rejsach trafia do załóg kabinowych jachtów regatowych, niektórzy żeglują już jako samodzielni sternicy i często zajmują medalowe miejsca.

..:: PROGRAM SZKOLENIA REGATOWEGO
Etapy żeglugi są jednocześnie wyścigami pomiędzy załogami rejsu z zachowaniem procedur i przepisów regatowych. Po zapoznaniu się z techniką i przepisami regatowymi oraz rozgrzewce w regatach wewnętrznych startujemy w prawdziwych regatach zgodnie z Mazurskim Kalendarzem Imprez w Giżycku, Mikołajkach, Sztynorcie lub Węgorzewie, gdzie startują czołowi zawodnicy klas kabinowych. Jest okazja stanąć obok prawdziwych Mistrzów, zasmakować emocji w walce regatowej, poznać ciekawe, nowoczesne konstrukcje jachtów. W trakcie rejsu dla chętnych odbywają się też wykłady z przepisów, strategii i taktyki regatowej. Poza startami w regatach i szkoleniem regatowym żeglujemy rekreacyjnie, jak na rejsie turystycznym z tą różnicą że szybciej się przemieszczamy i... nasze jachty są zawsze z przodu!

..:: ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Ryn - ośrodek wypoczynkowo-żeglarski, ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00

..:: CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie - noclegi w kabinach jachtów - każdy ma do dyspozycji koję z materacem.
Wyżywienie - przygotowuje załoga pod opieką sternika z produktów dostarczonych przez organizatora, od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia. Na każdym jachcie jest segment kuchenny - kambuz.
Ubezpieczenie - NW
Kadra - wykwalifikowany skipper na każdym jachcie.
Realizację rejsu i programu - w zależności od warunków pogodowych.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Wc i prysznice (koszt prysznica od 5 do 9 zł). Wpisowe za starty w regatach. Dojazd autokarem lub pociągiem.

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek - 14 lat. Doświadczenie żeglarskie lub patent żeglarza (patent niekoniecznie). Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą  rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna. Umiejętność pływania wpław potwierdzona pisemnie przez rodziców.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Śpiwór, sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, rękawiczki szotowe, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne).

..:: UWAGI
Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Istnieje możliwość podstawienia także innych typów jachtów niż wymienione w ofercie. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża. O podziale nagród zdobytych w regatach decyduje kierownik rejsu.

..:: DOJAZD ZORGANIZOWANY
Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.TERMINY

KODOdDoCena
REG 101-07-201512-07-2015
1599 PLN   
REG 213-07-201524-07-2015
1599 PLN   
REG 325-07-201505-08-2015
1599 PLN   
Rejs Regatowo-Turystyczny "Na Skrzydłach Wiatru" - Starty W Prawdziwych Regatach, Mazury
Rejs Regatowo-Turystyczny "Na Skrzydłach Wiatru" - Starty W Prawdziwych Regatach, Mazury
Rejs Regatowo-Turystyczny "Na Skrzydłach Wiatru" - Starty W Prawdziwych Regatach, Mazury